Новини

Міжнародний жіночий день 2023 «DigitALL: Інновації та технології для гендерної рівності»

Web-banner-EN.png

Тема Міжнародного жіночого дня 8 березня 2023 року «DigitALL: інновації та технології для гендерної рівності». Ця тема відповідає пріоритетам майбутньої 67-ї сесії Комісії зі статусу жінок (CSW-67) «Інновації і технологічні зміни та освіта в епоху цифрових технологій для досягнення гендерної рівності та розширення прав і можливостей усіх жінок і дівчат».

Організація Об’єднаних Націй визнає вагомий внесок та шанує жінок і дівчат, які виступають за розвиток трансформаційних технологій і цифрової освіти. З нагоди Міжнародного жіночого дня - 2023 наразі у світі проводиться дослідження впливу цифрового гендерного розриву (відмінності у використанні жінками і чоловіками цифрових технологій) на економічну та соціальну нерівність. Відзначення 8 березня цьогоріч приверне увагу до важливості захисту прав жінок і дівчат у цифровому просторі та боротьби з гендерним насильством в Інтернеті та за допомогою інформаційних комп’ютерних технологій.

Залучення жінок та інших груп населення, які перебувають у вразливій ситуації, до технологій призводить до більш творчих рішень і має більший потенціал для інновацій, які задовольняють потреби жінок і сприяють гендерній рівності. Натомість їх виключеність з цих процесів тягне за собою величезні витрати: згідно зі звітом UN Women’s Gender Snapshot 2022, виключення жінок із цифрового світу зменшило валовий внутрішній продукт країн із низьким і середнім рівнем доходу на 1 трильйон доларів США за останнє десятиліття —  втрати, які зростуть до 1,5 трильйона доларів до 2025 року, якщо нічого не заподіяти. Щоб змінити цю тенденцію, необхідно вирішити проблему онлайн-насильства, з якою, як показало дослідження в 51-й країні, особисто стикалися 38 % жінок.

Гендерно чутливий підхід до інновацій, технологій і цифрової освіти може підвищити обізнаність жінок і дівчат щодо їхніх прав і громадянської активності. Удосконалення цифрових технологій відкриває величезні можливості для вирішення проблем розвитку та гуманітарних проблем, а також для досягнення Цілей сталого розвитку до 2030 року. На жаль, можливості цифрової революції також становлять ризик увічнення існуючих моделей гендерної нерівності. Зростаюча нерівність стає дедалі очевиднішою в контексті цифрових навичок і доступу до технологій, при цьому жінки залишаються позаду в результаті цифрового гендерного розриву. Тому потреба в інклюзивних і трансформаційних технологіях і цифровій освіті має вирішальне значення для сталого майбутнього. 

Ілюстрація з сайту: https://www.unwomen.org/en/csw/csw67-2023