Новини

Новини та зміни у системі адмінпослуг (01.02.2023 - 14.02.2023)

Пропонуємо підбірку окремих новин та актів про зміни у системі адмінпослуг та інших питань зі сфери публічного адміністрування за період 1-14 лютого 2023 року. Також додатково наводимо деякі матеріали, які не відносяться до сфери адмінпослуг, але можуть бути корисними для ОМС.

1502_monitoring.png

Перелік новин та змін

Почули та зреагували: щодо виплат ВПО

Міністерство з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України, опубліковано 14 лютого 2023 року о 22:18

У січні на гарячі лінії Мінреінтеграції почали надходити численні звернення від громадян з числа внутрішньо переміщених осіб, які недоотримали виплати допомоги на проживання за січень.

Проблему підняли на спеціально скликаній нараді під головуванням Віце-прем'єр-міністра - Міністра з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Ірини Верещук.

Виявилося, що близько 400 тисяч ВПО не отримали виплати допомоги за січень через недофінансування відповідної бюджетної програми.

Проблему оперативно вирішили спільними зусиллями Мінреінтеграції, Мінсоцполітики та Мінфіну. Обсяг виплат за січень був збільшений на суму майже 1,3 мільярда гривень.

https://www.kmu.gov.ua/news/pochuly-ta-zreahuvaly-minsotspolityky-minfin-i-minreintehratsii

 

Додаткові матеріали, які не відносяться до сфери адмінпослуг, але можуть бути корисними для ОМС

Оприлюднено для громадського обговорення проект Стратегії державної політики щодо внутрішнього переміщення

Міністерство з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України, опубліковано 09 лютого 2023 року о 20:47

Пропонуємо долучитися до обговорення нової Стратегії державної політики щодо внутрішнього переміщення на період до 2025 року.

Ознайомитися з проектом Стратегії можна за посиланням.

Стратегія розроблена Мінреінтеграції разом з неурядовими громадськими організаціями за підтримки Ради Європи.

Проект напрацьовано з урахуванням кращих практик регіонального та місцевого рівня, він має 5 чітко визначених цілей.

Проект буде направлено до заінтересованих центральних органів виконавчої влади й обласних військових адміністрацій для надання попередніх коментарів.

Найближчим часом планується проведення круглого столу з представниками громадських організацій, де будуть презентовані основні засади у сфері державної політики внутрішнього переміщення.

Просимо надсилати пропозиції до Стратегії на адресу: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.. Або звертайтеся за телефоном: (044) 355-14-58, Директорат у справах внутрішньо переміщених осіб та тимчасово окупованих територій.

https://www.kmu.gov.ua/news/opryliudneno-dlia-hromadskoho-obhovorennia-proekt-stratehii-derzhavnoi-polityky-shchodo-vnutrishnoho-peremishchennia

Нормативні акти, які не потрапили у попередній моніторинг

Розпорядження КМУ «Про внесення змін до плану заходів щодо дерегуляції господарської діяльності та покращення бізнес-клімату» від 31.01.2023 № 89-р

Добірку новин та актів про зміни у системі адмінпослуг та інших питань зі сфери публічного адміністрування створено спільно з Громадською мережею публічного права та адміністрації UPLAN за координації Віктора Тимощука, члена правління Центру політико-правових реформ,с.н.с. Інституту держави і права ім. В.М.Корецького НАН України.