Новини

Новини та зміни у системі адмінпослуг (15.02.2023 - 28.02.2023)

Підбірка окремих новин та актів про зміни у системі адмінпослуг та інших питань зі сфери публічного адміністрування за період 15-28 лютого 2023 року. Також додатково наводимо деякі матеріали, які не відносяться до сфери адмінпослуг, але можуть бути корисними для ОМС. 

333867202_1149199972439125_5867618651059112338_n.png

Перелік новин та змін

Бета-тест оновленої послуги отримання дозволу на будівництво на порталі Дія

Міністерство цифрової трансформації України, опубліковано 28 лютого 2023 року о 17:17

Незабаром на порталі Дія можна буде отримати оновлену послугу на виконання будівельних робіт. Долучайтеся до бета-тесту за посиланням.

Сервіс буде доступний для людей та компаній, які хочуть розпочати будівництво об’єктів СС2 і СС3. Це житлові багатоповерхівки, торговельно-розважальні центри та об’єкти промисловості.

Ми вдосконалили послугу і зробили її більш зручною. Зокрема, покращили автоматичні перевірки документів перед відправкою в органи будівельного контролю та спростили процедуру заповнення заявки.

З оновленою послугою на порталі Дія для отримання дозволу замовнику будівництва не доведеться вносити інформацію вручну та додавати скани документів. Потрібно лише обрати послугу «Дозвіл на виконання робіт» на порталі та вказати один номер для завантаження інформації з Єдиної державної електронної системи у сфері будівництва (ЄДЕССБ).

Дані автоматично підтягнуться, якщо вони є в системі. Замовнику залишиться лише перевірити правильність.

Після внесення всіх відомостей, перед відправкою заявки на розгляд відбувається автоматична перевірка відомостей у документах. У разі виявлення помилок чи неточностей замовник отримає сповіщення про те, які відомості потребують коригування. Це дозволить зменшити кількість відмов в отриманні послуги, а також зекономить час як замовникам, так і працівникам органу контролю, які перевіряють документи.

Взяти участь у бета-тесті можуть фізичні та юридичні особи, які:

  • хочуть отримати дозвіл на початок будівельних робіт або внести зміни у вже зареєстрований дозвіл;
  • мають Реєстраційний номер проектної документації в ЄДЕССБ.

https://www.kmu.gov.ua/news/mintsyfry-bez-dodatkovykh-dokumentiv-ta-pomylok-doluchaitesia-do-beta-testu-onovlenoi-posluhy-otrymannia-dozvolu-na-budivnytstvo-na-portali-diia

Додаткові матеріали, які не відносяться до сфери адмінпослуг, але можуть бути корисними для ОМС

Відкриття Офісу ОЕСР у Києві

Департамент комунікацій Секретаріату Кабінету Міністрів України, опубліковано 28 лютого 2023 року о 16:04

Посилення взаємодії України та Організації економічного співробітництва та розвитку є одним із ключових пріоритетів для трансформації української економіки та сприяння її глибокій інтеграції у міжнародні ринки. Про це зазначив Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль за підсумками зустрічі в Києві з Генеральним секретарем ОЕСР Матіасом Корманном.

За словами Прем’єр-міністра, Україна та ОЕСР разом вже досягли важливих результатів у таких сферах як антикорупційна реформа, вдосконалення податкової системи, інвестиції, «зелена» економіка, підприємництво та конкурентна політика, корпоративне та державне управління, освіта, енергетика та децентралізація. Крім того, як зазначив Денис Шмигаль, важливим кроком поглиблення співробітництва з ОЕСР в антикорупційній сфері стало приєднання України до Робочої групи щодо боротьби з хабарництвом у міжнародних ділових операціях ОЕСР.

Денис Шмигаль відзначив важливість рішення Ради ОЕСР про надання Україні статусу потенційного члена Організації та започаткування діалогу щодо вступу.

«Сьогодні ми чітко розуміємо подальші заходи, які необхідно здійснити Україні у межах початкового діалогу щодо вступу до Організації. Ми спільно працюємо над розробкою Програми для України, реалізація якої дозволить нам перейти до Дорожньої карти щодо отримання членства. І ми вітаємо Вашу пропозицію щодо можливості підписання такої Програми вже в червні цього року», — зазначив Глава Уряду України.

У присутності Прем’єр-міністра України та Генерального секретаря ОЕСР було підписано угоду щодо участі України в міжнародному дослідженні якості освіти PISA 2025.

Матіас Корманн підтвердив відкриття офіційного офісу ОЕСР у Києві з 1 березня. Він також відзначив, що Україна навіть під час повномасштабної війни продовжує утримувати керованість, відновлюватися та працювати задля реалізації всіх реформ і побудови кращої та сучаснішої України. За словами Генсекретаря, зараз ведеться робота над забезпеченням початкової стадії діалогу щодо подальшого наближення України до стандартів ОЕСР і повноцінного членства в Організації.

https://www.kmu.gov.ua/news/premier-ministr-ukrainy-ta-hensekretar-oesr-anonsuvaly-vidkryttia-ofisu-oesr-u-kyievi

Нормативні акти, які не потрапили у попередній моніторинг

Постанова КМУ «Деякі питання забезпечення умов безбар’єрності, енергоефективності та вимог цивільного захисту» від 14.02.2023 № 152

Добірку новин та актів про зміни у системі адмінпослуг та інших питань зі сфери публічного адміністрування створено спільно з Громадською мережею публічного права та адміністрації UPLAN за координації Віктора Тимощука, члена правління Центру політико-правових реформ,с.н.с. Інституту держави і права ім. В.М.Корецького НАН України.