Новини

Новини та зміни у системі адмінпослуг (11.03.2023 - 20.03.2023)

Підбірка окремих новин та актів про зміни у системі адмінпослуг та інших питань зі сфери публічного адміністрування за період 11-20 березня 2023 року. Також додатково наводимо деякі матеріали, які не відносяться до сфери адмінпослуг, але можуть бути корисними для ОМС. 
Ресурс_27x.png

Перелік новин та змін

Про виплати внутрішнім переселенцям: між державою та громадянами має бути довіра

Міністерство з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України, опубліковано 20 березня 2023 року о 13:58

Між державою та громадянами має бути довіра. На цьому Віце-прем’єр-міністр – Міністр з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України Ірина Верещук наголосила під час інтерв’ю телеканалу «Суспільне».

Державні ресурси мають використовуватись максимально ефективно. Фінансова підтримка повинна надаватися саме тим, хто її дійсно потребує, – людям, які евакуювалися, які стали внутрішніми переселенцями.

Водночас, на жаль, трапляються випадки, коли громадяни зловживають правом на допомогу, зауважує посадовиця.

Йдеться про випадки, коли людина евакуюється потягом, доїжджає до пункту призначення, отримує допомогу для ВПО і знову повертається додому.

Ще один приклад – людина зареєструвалася як внутрішньо переміщена особа, але виїхала за кордон. Тобто, перебуваючи за кордоном й отримуючи допомогу там, додатково отримує гроші як внутрішній переселенець.

«Якщо людина виїхала за кордон, вона не може претендувати на гроші як ВПО. Так само, коли особа повернулася додому і продовжує отримувати допомогу як внутрішній переселенець. Це неправильно. Відносини між державою і громадянами мають будуватися на довірі. Тому закликаю українців бути свідомими. Чесність – це маркер зрілого суспільства», – наголосила Ірина Верещук.

https://www.kmu.gov.ua/news/iryna-vereshchuk-pro-vyplaty-vnutrishnim-pereselentsiam-mizh-derzhavoiu-ta-hromadianamy-maie-buty-dovira

 

Додаткові матеріали, які не відносяться до сфери адмінпослуг, але можуть бути корисними для ОМС

Держенергонаглядом розроблено законопроект про теплопостачання, який проходить громадське обговорення шляхом електронних консультацій

Державна інспекція енергетичного нагляду Укрaїни, опубліковано 17 березня 2023 року о 13:33

Проектом Закону пропонується розширити сферу дії Закону України «Про теплопостачання» на тепловикористальні установки. Це обумовлюється поширенням використання в теплоенергетиці сучасного інноваційного обладнання, яке також потребує належних умов експлуатації та обслуговування. Зазначена зміна покликана окреслити всі об’єкти у сфері теплопостачання, які підпадають під дію Закону України «Про теплопостачання».

Також проектом Закону пропонується упорядкування повноважень центрального органу виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики (Міненерго) та центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику (Держенергонагляд) у сфері нагляду (контролю) у галузі теплопостачання в частині технічного стану та організації експлуатації теплових, тепловикористальних установок і мереж, енергетичного обладнання суб’єктів відносин у сфері теплопостачання (крім внутрішньобудинкових систем теплопостачання багатоквартирних будинків), випробування та ремонту зазначених установок і мереж, режимів постачання теплової енергії.

Для унормування чинного законодавства у сфері теплопостачання проект Закону має закріпити на законодавчому рівні повноваження Міненерго як центрального органу виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері державного нагляду (контролю) у галузі теплопостачання в частині технічного стану та організації експлуатації теплових, тепловикористальних установок і мереж.

Крім того, проект Закону спрямований на забезпечення дотримання одного з основних принципів державного нагляду (контролю), визначеного Законом України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності», щодо неприпустимості дублювання повноважень органів державного нагляду (контролю) та неприпустимості здійснення заходів державного нагляду (контролю) різними органами державного нагляду (контролю) з одного й того самого питання. Так, згідно з нормами проекту Закону усувається можливість дублювання повноважень при здійснені державного нагляду (контролю) у сфері теплопостачання та державного нагляду (контролю) у сфері нагляду (контролю) житлово-комунального господарства шляхом закріплення вичерпних повноважень за Держенергонаглядом.

https://www.kmu.gov.ua/news/derzhenerhonahliadom-rozrobleno-zakonoproekt-pro-teplopostachannia-iakyi-prokhodyt-hromadske-obhovorennia-shliakhom-elektronnykh-konsultatsii

Добірку новин та актів про зміни у системі адмінпослуг та інших питань зі сфери публічного адміністрування створено спільно з Громадською мережею публічного права та адміністрації UPLAN за координації Віктора Тимощука, члена правління Центру політико-правових реформ,с.н.с. Інституту держави і права ім. В.М.Корецького НАН України.