Новини

SALAR International посилює підтримку України

SI_positiv_RGB_Engelsk.png


Рік тому, 24 лютого 2022 року, Росія розпочала повномасштабне вторгнення в Україну. SALAR International після вторгнення посилила підтримку сотень муніципалітетів та їхніх асоціацій в Україні.

З початку конфлікту SALAR International збільшив свою підтримку органам місцевого самоврядування в Україні, оскільки вони є тими, хто піклується про своїх громадян, забезпечує базові послуги, місцеву інфраструктуру та психологічну стійкість. Муніципалітети та Центри надання адміністративних послуг потребують матеріальної підтримки для відновлення пошкодженого обладнання, щоб швидко відновити надання послуг громадянам. SALAR International адаптувала свою роботу на основі критичних визначених потреб.

Ryan_Knox_220_x_220.jpg «З 2014 року SALAR International підтримала сотні муніципалітетів в Україні. Спочатку ми зосереджувалися на тому, щоб вони могли виконувати свої повноваження відповідно до реформи з децентралізації. З 2022 року ми скоригували нашу підтримку, щоб муніципалітети могли продовжувати функціонувати та надавати базові послуги громадянам у районах, які безпосередньо постраждали від конфлікту або приймають велику кількість внутрішньо переміщених осіб», – говорить Раян Нокс, директор SALAR International.

SALAR International надає консультації місцевим органам влади та відповідним міністерствам з фінансових питань під час війни, допомагаючи їм діяти в поточній ситуації. Технічна підтримка також була надана Міністерству освіти і науки України, щоб допомогти знайти рішення щодо безперервності освіти, включно з контекстом скорочення бюджетів на зарплати вчителям, переміщення вчителів та учнів і руйнування багатьох шкільних приміщень.

 
Продовження підтримки України

Розвиток місцевого самоврядування є важливим для стійкості України та її майбутнього процесу інтеграції до ЄС. SALAR International продовжує наголошувати на важливості ролі органів місцевого самоврядування та підтримці процесу децентралізації в Україні навіть під час поточної кризи.

 «Ми продовжуємо надавати пріоритет розвитку спроможності муніципалітетів, щоб вони могли протистояти агресії та взяти на себе відповідальність за процеси відновлення та реконструкції. Ми хочемо допомогти, надаючи їм інструменти для ефективного аналізу та планування відновлення, а також мобілізуючи додаткові ресурси для підтримки в процесі реконструкції", - каже Раян Нокс.

SALAR International наразі впроваджує такі проекти в Україні:

- Проект "Підтримка децентралізації в Україні" надає консультації щодо стратегічної політики та підтримку в розробці та реалізації реформи децентралізації в Україні, співпрацюючи з міністерствами, парламентом та асоціаціями місцевого самоврядування, а також безпосередньо з пілотними громадами. 
- Проект PROSTO Підтримка доступності послуг в Україні спрямований на підвищення спроможності органів місцевого самоврядування надавати якісні послуги мешканцям українських громад.