Новини

Команда PROSTO відвідала Харківщину та Миколаївщину

В кінці січня керівництво проєкту PROSTO відвідали деокуповані громади Харківщини та Миколаївщини.

24-25 січня Петро Макаренко, експерт проєкту, Марія Захарченко, координатор експертної підтримки, та Дмитро Кулик, координатор із закупівель проєкту PROSTO відвідали Широківську, Снігурівську, Мішково-Погорілівську громади Миколаївської області, й зустрілися з адміністрацією Первомайської громади (яка зараз працює з міста Миколаїв). У Снігурівській та Первомайській громадах зараз діє військова адміністрація. У Широківській та Мішково-Погорілівській працює обране місцеве самоврядування. Також команда проєкту провела зустріч із заступником начальника Миколаївської ОВА Миколою Маріновим. Під час зустрічей обговорили питання доступу мешканців до державних послуг, ситуацію з ВПО у громадах та інші аспекти доступу до послуг та процесів відновлення у громадах. 


photo_2023-02-02_17-05-58.jpgЗруйноване приміщення ЦНАП Снігурівської громади Миколаївської області 

Громади Миколаївської області перебували в епіцентрі військових дій протягом майже 7 місяців (кінець березня - середина листопада), частина з них була в окупації, інші — довгий час перебували під масованими обстрілами. У багатьох громадах пошкодження інфраструктури досягають 95%. Тож відновлення доступу до державних послуг потребує матеріальної підтримки (техніки для надання послуг). Ця підтримка допоможе громадам задовільнити першочергові потреби мешканців та планувати роботу в середньостроковій перспективі.


photo_2023-02-02_17-06-00.jpgСергій Пересунько, голова Широківської громади, та Петро Макаренко, експерт Проєкту, біля зруйнованої будівлі ЦНАП громади 

29 та 30 січня команда PROSTO у складі делегації SALAR International відвідали громади Харківщини та, спільно з Місією Посольства Швеції в України, зустрілися із заступником голови Харківської ОВА Романом Семенухою та обговорили питання відновлення та потреби громад. 

В рамках візиту на Харківщину делегація SALAR International у складі Райна Нокса, виконавчого директора SALAR International, Магнуса Лільєстрома, старшого радника, Аляксандра Мазуркіна, керівника проєкту PROSTO, Санни Розен, заступниці керівника проєкту, Ольги Калініченко, експертки та Дмитра Кулика, координатора із закупівель проєкту PROSTO, відвідали Старосалтівську, Балаклійську, Ізюмську та Старошевченківську громади.


meeting.jpg
Зустріч у Харківській військовій адміністрації. Фото з сайту https://kharkivoda.gov.ua/news/119418

«Я вражений стійкістю та хоробрістю українського народу, самоорганізацією у громадах та їх прагненням забезпечувати мешканців послугами у важкі часи протистояння окупантам. Ми будемо продовжувати підтримку громад України з фокусом на забезпечення мешканців доступом до публічних послуг, відновлення громад та залучення мешканців до процесів прийняття рішень», – зазначив Райян Нокс, директор SALAR International.

У грудні 2022 року 13 деокупованих громад Харківщини вже отримали першу кризову підтримку від проєкту – техніку та необхідне обладнання для поновлення роботи ЦНАП вартістю 1 140 000 гривень. В січні 2023 року Балаклійська громада отримала авто та два комплекти техніки для надання послуг мешканцям.

«Протягом 11 місяців повномасштабної агресії росії ми розпочали процес відбудови та відновлення надання державних послуг на деокупованих територіях. Завдяки підтримці проектів міжнародної технічної допомоги ми впевнено наближаємо життєво необхідні послуги мешканцям. Дякуємо проєкту PROSTO за підтримку громад Харківщини з метою організації виїзного надання послуг із застосування сервісів "мобільний адміністратор" та "мобільний центр", а також за облаштування робочих місць для роботи адміністраторів. Спільними зусиллями ми обов'язково досягнемо мети – Перемоги та добробуту українського суспільства», – наголосила Марина Бобраніцька, заступник керівника управління системного розвитку надання адміністративних послуг, Міністерство цифрової трансформації України. 

photo_2023-02-02_16-20-43.jpg
Пошкоджені обстрілами адміністративні будівлі Ізюмської громади на Харківщині 

В координації та співдії з партнерами PROSTO продовжить підтримку деокупованих громад у 2023 році.

Additional information:

SALAR представляє всі 290 муніципалітетів і 21 регіон Швеції. Асоціація існує вже понад сто років та сприяє зміцненню місцевого самоврядування та розвитку регіональної та місцевої демократії.

SALAR International є дочірньою компанією SALAR і підтримує демократичне врядування, планування та адміністрування на рівні громад та регіонів, використовуючи знання та досвід шведських місцевих та регіональних урядів.